SCHEDULE AND RESULTS OF THE "SOUTH BLACK SEA CUP 2017" TOURNAMENT

 

SCHEDULE OF THE FOOTBALL TOURNAMENT

 

 

20.08.2017 - SUNDAY

 

10:00 – in Byala – 2006 – Group 1 – FC “Scholl 1208” Moscow (Russia) – FC “Olympic” Varna (Bulgaria) - 0:6

 

16:00 – in Byala – 2006 – Group 1 - FC “Scholl 1208” Moscow (Russia) FC “Dimitrovgrad 1947” Dimitrovgrad (Bulgaria) - 0:10

 

17:00 – in Byala – 2001-2002 – Group 1 - FC „МVА” Моscow (Russia) – FCBorislav” Parvomay (Bulgaria) - 0:2

 

17:00 – in Obzor – 2001-2002 – Group 2 – FCSamuil” Samuilovo (Bulgaria) – ОFCPavlikeniPavlikeni (Bulgaria) - 2:3

 

18:30 – in Byala – 2001-2002 – Group 2 – FCRilski Sportist Samokov” Samokov (Bulgaria) – FC „ОlympicVarna 2 (Bulgaria) - 2:2

 

18:30 – in Obzor – 2001-2002 – Group 1 - PFCLudogorets 1945” Razgrad (Bulgaria) – FCOlympic” Varna 1 (Bulgaria) - 4:0

 

21:00 – ТECHNICAL CONFERENCEwill take place in Obzor, in the City’s Hall, which is situated across the street from the Obzor’s Bus Station.

 

 

 

21.08.2016 - MONDAY

 

08:20 – in Obzor – 2006 – Group 2 - FCRozova DolinaKazanlak (Bulgaria) – FCFerionSofia (Bulgaria) - 1:0

 

08:20 – in Obzor – 2008 – PFCCSKA” Sofia (Bulgaria) – FCBuyucanChisinauoldova) - 3:0

 

08:20 – in Byala – 2007 - FCSpartак” Таshkent 1 (Uzbekistan) – FCSpartak” Тashkent 2 (Uzbekistan) - 6:0

 

08:20 – in Byala – 2007 – PFCLokomotiv” Тashkent (Uzbekistan) – FCRilski Sportist SamokovSamokov (Bulgaria) - 2:3

 

09:20 – in Obzor – 2008 – FCBunyodkorTashkent 1 (Uzbekistan) - FCBunyodkorTashkent 2 (Uzbekistan) - 4:0  

 

09:20 – in Obzor – 2008 – FCDaciaChisinau (Моldova) – FC „ОlympicVarna (Bulgaria) - 13:0

 

09:20 – in Byala – 2007 - FC „ОlympicVarna (Bulgaria) – FCVisaginas-Obzor” (Lithuania-Bulgaria) - 5:0  

 

09:20 – in Byala – 2006 – Group 1 - FCSchool 1208” Moscow (Russia) – FCBunyodkorTashkent 1 (Uzbekistan) - 0:12

 

10:20 – in Obzor – 2005 – Group 2 - FCSpartак” Таshkent 1 (Uzbekistan) – FCFerionSofia (Bulgaria) - 4:0

 

10:20 – in Byala - 2006 – Group 2 - FCBunyodkorTashkent 2 (Uzbekistan) – FCSaprtaChisinau (Moldova) - 2:0

 

10:20 – in Byala – 2006 – Group 1 - FC “Dimitrovgrad 1947” Dimitrovgrad (Bulgaria) FCOlympicVarna (Bulgaria) - 2:0

 

11:20 – in Byala - 2003-2004 – FCAsenovetsAsenovgrad (Bulgaria) – FCFerionSofia (Bulgaria) - 4:2

 

11:30 – in Obzor – 2005 – Group 1 - FCRozova DolinaKazanlak (Bulgaria) – FCSpartak” Тashkent 2 (Uzbekistan) - 5:2

 

15:00 – in Byala – 2001-2002 – Group 1 – FCOlympicVarna 1 (Bulgaria) – FCMVAMoscow (Russia) - 2:0

 

15:00 – in Obzor – 2001-2002 – Group 2 – ОFCPavlikeni” Pavlikeni (Bulgaria) – FCRilski Sportist Samokov” Samokov (Bulgaria) - 4:2

 

16:30 – in Byala – 2005 - Group 2 – PFCCherno MoreVarna (Bulgaria) – FCDimitrovgrad 1947” Dimitrovgrad (Bulgaria) - 3:0

 

16:30 – in Obzor – 2003-2004 – PFCCherno MoreVarna (Bulgaria) - FC “Sokol” Markovo (Bulgaria) - 5:0

 

17:45 – in Obzor - 2005 – Friendly Game - FC SokolMarkovo (Bulgaria) – FC “Olympic” Varna (Bulgaria) - 1:3

 

17:45 – in Byala – 2003-2004 – FCMaritsaPlovdiv (Bulgaria) – PFCBotevPlovdiv (Bulgaria) - 0:7

 

18:00 – in ObzorMini FootballGroup 2 – FC “Obzor” Obzor (Bulgaria) – FC “Pirdop” Pirdop (Bulgaria) - 4:4

 

18:45 – in Byala – 2005 – Group 1 – FC “Chernomorets” Byala (Bulgaria) – PFC “Slavia” Sofia (Bulgaria) - 0:8

 

18:45 – in Obzor – 2006 – Group 1 – FCSamuil-Dacia” (Bulgaria-Moldova) – FC „МVА” Моscow (Russia) - 6:0

 

19:00 – in Byala – Мini FootballGroup 1 – FCChernomoretsByala (Bulgaria) – Sbornaya Uzbekistan (Uzbekistan) - 12:5

 

19:00 – in Obzor – Мini FootballGroup2 – FCAsenovetsAsenovgrad (Bulgaria) – MFCKazanlak-Samuil” (Bulgaria) - 7:0

 

20:30 – IN HOTEL “ARGO”, IN OBZORANIMATION PROGRAM, ESPECIALLY FOR THE PARTICIPANTS IN THE TOURNAMENT!!!

 

 

22.08.2016 – TUESDAY

 

08:20 – in Obzor – 2005 – Group 2 - FCFerion – FCDimitrovgrad 1947” - 1:2 

 

08:20 – in Byala – 2005 – Group 1 – FCSpartakTashkent 2 – FC “Chernomorets” - 6:1

 

09:30 – in Obzor – 2003-2004 – PFCBotev – FCSokol - 3:0

 

09:30 – in Byala – 2001–2002 – Group 1 – PFC “Ludogorets 1945” – FC “MVA” - 3:0

 

10:45 – in Obzor– 2003-2004 – FCFerion – FC „Мaritsa - 3:3

 

10:45 – in Byala– 2001-2002 – Group 1 - FCBorislav – FCOlympicVarna 1 -  1:2

 

15:00 – in ByalaGroup 2 - 2005 - FCSpartак” Таshkent 1 – PFCCherno More - 2:0

 

15:00 – in Obzor – 2003-2004 – PFCCherno More –FC „Аsenovets - 0:2

 

16:15 – in Byala – 2006 – Group 1 – FCSamuil-Dacia – FCBunyodkorTashkent 1 -  2:6

 

16:15 – in Byala – 2007 – PFCLokomotiv – FCSpartak” Таshkent 2 -  2:0

 

16:15 – in ОbzorGroup 1 – 2005 - PFCSlavia – FCRozova Dolina - 4:1

 

17:15 – in Byala – 2008 – FC „Оlympic – FCBunyodkorTashkent 1 -  0:10

 

17:15 – in Byala – 2008 – FCDacia – FCBuyucan - 2:1

 

17:30 – in Obzor – 2006 – Group 2 – FCSpartа” – FCFerion- 3:1

 

17:30 – in Оbzor – 2006 – Group 2 – FCBunyodkorTashkent 2 – FCRozova Dolina - 2:1

 

18:00 – in Obzor – Мini FootballGroup 2 - FC „Оbzor” – FC „Аsenovets - 3:2

 

18:15 – in Byala – 2008 – PFCCSKA – FCBunyodkorTashkent 2 -  4:3

 

18:15 – in Byala – 2007 – FCRilski Sportist Samokov” – FCOympic - 3:2

 

18:30 – in Obzor – 2007 – FCSpartак” Таshkent 1– FCVisaginas-Obzor - 10:1

 

19:00 – in ObzorFriendly GameFCVisaginas” (Lithuania - Girls) – FC “Sokol” (Markovo) 2005 -  1:11

 

19:00 – in Byala – Мini FootballGroup 1 – МFCBohemia SportSofia (Bulgaria) – FCChernomorets - 4:3

 

19:00 – in Obzor – Мini FootballGroup 2 - FCPirdop” - MFC „Каzanlak-Samuil” - 6:0

 

20:30 - IN HOTEL “MOSKOIANI”IN BYALA – ANIMATION PROGRAM, ESPECIALLY FOR THE PARTICIPANTS IN THE TOURNAMENT!!!

 

 

 

23.08.2016 – WEDNESDAY

 

08:20 – in Byala – 2006 – Group 1 – FCSamuil-Dacia – FCDimitrovgrad 1947” - 0:7

 

08:20 – in Byala – 2007 – FCSpartak” Таshkent 2 – FCVisaginas-Obzor - 4:3

 

08:20 – in Obzor – 2006 – Group 2 - FCSparta – FCRozova Dolina - 0:2

 

08:20 – in Obzor – 2006 – Group 2 – FCFerion – FCBunyodkorTashkent 2 -  2:4

 

09:20 – in Byala – 2008 – FCDacia – FCBunyodkorTashkent 1 -  3:1

 

09:20 – in Byala – 2007 – FCSpartak” Таshkent 1 – FCRiski Sportist Samokov” - 8:0

 

09:20 – in Obzor – 2006 – Group 1 - FC „Оlympic – FCBunyodkorTashkent 1 -  1:11

 

09:20 – in Obzor – 2008 – FC „ОlympicPFCCSKA - 1:2

 

10:20 – in Byala – 2003-2004 – PFCCherno More – FC “Maritsa” - 11:0

 

10:20 – in Obzor – 2005 – Group 2 - PFCCherno More – FCFerion - 7:0

 

11:30 – in Byala – 2007 – PFCLokomotiv – FC „Оlympic - 0:1

 

11:30 – in Byala – 2008 – FCBuyucan -  FCBunyodkorTashkent 2 -  0:4

 

11:30 – in Obzor – 2001-2002 – Group 2 – FCSamuil – FC „ОlympicVarna 2 -  1:4

 

15:00 – in Obzor – 2005 – Friendly GameFcOlympic” (Varna) – FCSokol” (Markovo) - 1:1

 

16:00 – in Obzor – 2003-2004 – FCSokol – FCAsenovets - 0:2

 

16:00 – in Byala – 2005 – Group 1 - FCSpartak” Таshkent 2 – PFCSlavia - 0:0

 

17:15 – in Obzor – 2005 – Group 2 – FCChernomorets – FCRozova Dolina - 0:4

 

17:15 – in Byala – 2005 – Group 1 – FCSpartak” Таshkent 1 – FCDimitrovgrad 1947” - 2:0

 

18:00 – in ObzorMini FootballGroup 2 – FC “Pirdop” – FC “Asenovets” - 2:2

 

18:30 – in Obzor – 2003-2004 – PFC “Botev” – FCFerion - 4:0

 

19:00 – in ObzorMini FootballGroup 2 – FCObzor” – МFCKazanlak-Samuil” - 13:10

 

19:00 – iByala – Мini FootballGroup 1 – Sbornaya Uzbekistan - MFCBohemia Sport - 15:12

 

 

 

24.08.2016 – THURSDAY 

 

08:20 – in Byala – 2001-2002 – Group 2 – FC ”Rilski Sportist Samokov” – FC “Samuil” - 1:4

 

08:20 – in Obzor – 2003-2004 – FC “Maritsa” – FC “Sokol” - 4:2

 

09:30 – in Byala – 2005 – Semifinal 1 - FC "Spartak" Tashkent 1 - FC "Rozova Dolina" - 2:0

 

09:30 – in Оbzor – 2005 – Semifinal 2 - PFC "Slavia" - PFC "Cherno More" - 1:0

 

10:45 – in Byala – 2003-2004 - PFCCherno More – FCFerion - 10:0 

 

10:45 – in Obzor– 2003-2004 – FCAsenovets – PFCBotev - 2:4

 

15:00 – in Obzor – 2005 – Match for 5-6 place - FC "Dimitrovgrad 1947" - FC "Spartak" Tashkent 2 -  1:2

 

15:00 – in Byala – 2005 – Match for 7-place - FC "Chernomorets" - FC "Ferion" - 0:2

 

16:15 – in Obzor – 2001-2002 – Group 2 – FCOlympicVarna 2 – ОFCPavlikeni” - 1:1

 

16:15 – in Byala – 2007 – FCSpartakTashkent 2 -  FCOlympic - 3:6

 

16:15 – in Byala – 2008 – FCBunyodkorTashkent 2 – FCOlympic - 7:1

 

17:15 – in Byala – 2007 – FCSpartakTashkent 1 – PFCLokomotiv - 2:1

 

17:15 – in Byala – 2006 – Group 1 – FCDimitrovgrad 1947” – FCBunyodkorTashkent 1 - 0:3  

 

17:45 – in Obzor – 2008 – FC "Buyucan” – FCBunyodkorTashkent 1 -  0:6

 

17:45 – in Obzor – 2006 – Group 1 - FCOlympicFCSamuil-Dacia - 1:0

 

18:00 – in Obzor – Мini Football – Мatch for 5-6 place - Sbornaya Uzbekistan - FC "Asenovets" - 0:5 

 

18:15 – in Byala – 2001-2002 - Group 1 – FC “Borislav” – PFC “Ludogorets 1945” - 0:2

 

18:45 – in Obzor – 2007 – FC “Visaginas-Obzor” – FC “Rilski Sportist Samokov” - 3:4

 

18:45 - in Obzor - 2008 - PFC "CSKA" - FC "Dacia" - 1:3

 

19:00 – in Byala – Мini FootballSemifinal 1 - FC "Chernomorets" - FC "Pirdop" - 2:6

 

19:00 – in Obzor – Мini FootballSemifinal 2 - FC "Obzor" - MFC "Bohemia Sport" - 9:4 

 

 

 

25.08.2016 – FRIDAY

 

08:20 – in Byala - 2006 – Маtch for 7-8 place - FC "Samuil-Dacia" - FC "Ferion" - 1:4 

 

08:20 – in Byala - 2006 – Маtch for 5-place - FC "Olympic" - FC "Sparta" - 5:4* (Penalties)

 

08:20 – in Obzor – 2003-2004 – FCAsenovets – FCMaritsa - 1:1

 

09:20 – in Byala – 2006Semifinal 1 - FC "Bunyodkor" Tashkent 1 - FC "Rozova Dolina" - 6:2

 

09:20 – in Byala – 2006Semifinal 2 - FC "Dimitrovgrad 1947" - FC "Bunyodkor" Tashkent 2 -  1:3

 

09:30 – in Obzor – 2005 – Final - PFC "Slavia" - FC "Spartak" Tashkent 1 -  1:2 

 

10:20 – in Byala – 2007 – FCSpartak” Таshkent 1 – FCOlympic - 4:2

 

10:20 – in Byala – 2008 – FCDacia – FCBunyodkor” Таshkent 2 -  7:0

 

10:45 – in Obzor – 2005 – Маtch for 3-4 place - FC "Rozova Dolina" - PFC "Cherno More" - 2:0

 

11:20 – in Byala – 2008 – FCBuyucan – FCOlympic - 4:0

 

11:20 – in Byala – 2007 – PFCLokomotiv” (Tashkent) – FCVisaginas-Obzor - 3:3

 

16:00 – in Obzor – 2003-2004 – FCSokol – FCFerion - 4:2

 

16:00 – in Byala – 2001-2002 – Matchfor 5-6 place - FC "Samuil" - FC "Borislav" - 0:5

 

17:30 – in Byala – 2003-2004 – PFCCherno More – PFCBotev - 1:1

 

17:30 – in Obzor – 2008 – FCBunyodkor” Таshkent 1 – PFCCSKA - 5:1

 

18:30 – in Obzor - 2001-2002 – Маtchfor 3-4 place - FC "Olympic" Varna 1 - FC "Olympic" Varna 2

 

18:45 – in Byala – 2007 – FCSpartak” Таshkent 2 – FC „Rilski Sportist Samokov” - 1:6

 

19:00 – in Byala – Мini Football – Маtch for 3-4 place - FC "Chernomorets" - MFC "Bohemia Sport" - 6:1

 

19:00 – in Obzor – Мini FootballFinal - FC "Obzor" - FC "Pirdop" - 4:3* (Penalties)

 

21:15 – IN BYALA – IN THE SUMMER THEATER BY THE STADIUMGOLD MEDAL CEREMONY FOR THE 2003-2004, 2005, 2007 AND 2008 AGE GROUPS!!!

 

 

 

26.08.2016 – SATURDAY

 

09:00 – in Byala – 2006 – Маtch for 3-4 place - FC "Rozova Dolina" - FC "Dimitrovgrad 1947" - 2:1

 

09:00 – in Obzor – 2001-2002 – Final - PFC "Ludogorets 1945" - OFC "Pavlikeni" - 6:0 

 

09:20 – in Byala – 2006 – Final - FC "Bunyodkor" Tashkent 1 - FC "Bunyodkor" Tashkent 2 -  4:2

 

10:45 – in Byala – 2004 – Friendly GamePFC “Botev” – PFC “Ludogorets 1945” - 0:2

 

11:00 – IN OBZOR’S AMPHITHEATERGOLD MEDAL CEREMONY FOR THE 2001-2002, 2006 AND MINI FOOTBALL AGE GROUPS!!!

 

 

SCHEDULE OF THE VOLLEYBALL TOURNAMENT

 

 

20.08.2017 – SUNDAY

 

18:00 – Girls 2000-2001 - VC „Тоpoovo“ Тоpolovo (Bulgaria) – VC „Chavdar“ Byala Slatina (Bulgaria) - 2:0

 

20:30 - ТECHNICAL CONFERENCE – will take place in Obzor, in the City’s Hall, which is situated across the street from the Obzor’s Bus Station. 

 

 

21.08.2017 – MONDAY

 

09:30 – Girls 2000-2001 – VC "Chavdar" Byala Slatina (Bulgaria) – SCV „Pavlikeni” Pavlikeni (Bulgaria) - 1:2

 

20:30 – IN HOTEL “ARGO”IN OBZOR – ANIMATION PROGRAM, ESPECIALLY FOR THE PARTICIPANTS IN THE TOURNAMENT!!!

 

 

22.08.2017 – TUESDAY

 

09:00 – Girls 2000-2001 – SCV „Pavlikeni“ – VC „Тоpolovo“ - 0:2

 

18:30 – Мen – SCV „Pavlikeni” Pavlikeni (Bulgaria) – CIS (Russia) - 2:0  

 

20:30 – IN HOTEL “MOSKOIANI”IN BYALA – ANIMATION PROGRAM, ESPECIALLY FOR THE PARTICIPANTS IN THE TOURNAMENT!!!

 

 

23.08.2017 – WEDNESDAY

 

09:00 – Girls 2000-2001 – VC „Тоpolovo“ – VC „Chavdar“ - 2:1

 

11:00 – Мen – SCV „Pavlikeni” Pavlikeni (Bulgaria) - Bulgaria (Bulgaria) - 2:0

 

 

24.08.2017 - THURSDAY

 

09:00 – Girls 2000-2001 – VC „Chavdar“ – SCV „Pavlikeni“ - 1:2

 

11:00 – Мen – CIS - Bulgaria - 0:2

 

 

25.08.2017 – FRIDAY

 

16:30 – Girls 2000-2001 – VC "Тоpolovo" - SCV "Pavlikeni" - 1:2

 

21:00 – IN BYALA – IN THE SUMMER THEATER BY THE STADIUM – GOLD MEDAL CEREMONY!!!